Dobrze i Profesjonalnie

Tynki maszynowe to jeden z najczęściej obecnie stosowanych materiałów budowalnych. Używa ich każda firma budowlana. Warto wiedzieć, czym dokładnie one są, jakie są ich rodzaje i do jakich prac się je wykorzystuje. Sprawdź naszą ofertę. Twoim miastem są Kielce, Staszów, Połaniec, Kazimierza Wielka, Jędrzejów lub Chmielnik? Czekamy na Twoje zapytania. 

Tynki maszynowe – co to takiego?

Mianem tynków maszynowych określane są tynki, które powstają poprzez zmieszanie suchej mieszanki tynkarskiej z wodą. Pożądaną konsystencję uzyskuje się poprzez połączenie powyższych składników specjalnym agregatem tynkarskim. Do nakładania tynków maszynowych na wybraną powierzchnię służą pistolety natryskowe. Tym właśnie tynki maszynowe różnią się od tynków ręcznych zwanych również narzucanymi – jak sama nazwa wskazuje, nakłada się je ręcznie. Aktualnie tynki maszynowe to najpopularniejsza metoda wykańczania ścian i sufitów.

Jakie są rodzaje tynków maszynowych?

W zależności od składu suchej mieszanki wyróżnia się następujące rodzaje tynków maszynowych: wapniowe, cementowe oraz tynki gipsowe. Jako że przedmiotem artykułu są tynki cementowo-wapienne, wypada przypomnieć, że dzielą się one na: standardowe, gładkie, lekkie, superlekkie oraz szybkowiążące. Mają one nieco różne właściwości, dlatego przeglądając rynkową ofertę i opinie na temat tynków, trzeba koniecznie mieć ten aspekt na uwadze. Przykładowo tynki standardowe tynki maszynowe cementowo-wapienne gwarantują trwały efekt wykończenia powierzchni. Wystarczy zastosować jedną warstwę, aby uzyskać pożądany rezultat bez żadnych pęknięć. Z kolei tynki cementowo-wapienne zewnętrzne są mrozoodporne, więc nakłada się je na ściany zewnętrzne budynków. Zdają egzamin bez względu na to uwarunkowania pogodowe. Natomiast lekkie tynki maszynowe cementowo-wapienne posiadają drobne uziarnienie, są niezmiernie wydajne i przeznaczone do stosowania w rozmaitych pomieszczeniach.

Jakie zalety mają tynki maszynowe cementowo-wapienne?

Ogromna popularność tynków maszynowych cementowo-wapiennych to wypadkowa wielu czynników. Przede wszystkim są one trwałe i wytrzymałe. Ponadto charakteryzują się wodoodporną strukturą i niepalnością. Znakomicie chronią powierzchnię ścian i sufitów przed wilgocią, a tym samym przed pleśnią oraz grzybami. Z tego względu idealnie nadają się do pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci, czyli np. do łazienek czy kuchni. Jeśli chodzi o zalety, jakimi odznacza się omawiany materiał, należy wspomnieć także o oddawaniu zgromadzonej wilgoci w momencie, kiedy powietrze w pomieszczeniu staje się zbyt suche. Poza tym tynki maszynowe cementowo-wapienne są niezwykle plastyczne, w związku z czym da się je bez problemu aplikować na różne rodzaje powierzchni. Firmy świadczące usługi budowlane prowadzące działalność w Warszawie i innych miastach chętnie po nie sięgają, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu – zwłaszcza że są łatwe w przygotowaniu do aplikacji. Z racji na wydajność i skuteczność prezentowanego rozwiązania możliwe jest ustalenie cen usługi budowlanej czy remontowej na bardzo atrakcyjnym poziomie. Jakim? Czekamy na kontakt w celu ustalenia indywidualnej wyceny. 

Napisz do nas po wycenę Budowy

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Rozwiążemy je błyskawicznie

Problemy z wilgocią?

Wilgoć w pomieszczeniach może nieść za sobą wiele zniszczeń, dlatego ważne jest, by zareagować jak najszybciej. Nasza firma pomoże Ci w doprowadzeniu powierzchni do poprzedniego stanu. Zwłaszcza, że niepoprawne osuszenie lub zaniechanie akcji niesie za sobą duże konsekwencje. Może to doprowadzić do rozwijania się grzyba lub pleśni, rozwarstwienia farby czy nawet zniszczenia elementów konstrukcyjnych budynków.

Duża wilgoć w pomieszczeniach ma zatem niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Pozbądź się jej jak najszybciej.