Montaż instalacji elektrycznej w domu najlepiej zlecić fachowcom. To kwestia bezpieczeństwa użytkowników. Prace powinny być wykonane zgodnie ze sztuką. Istotne są bowiem różne czynniki. Chodzi tu o właściwy przekrój przewodów, czy odpowiednie ich rozprowadzenie. Ważne jest także rozmieszczenie punktów oświetleniowych i punktów poboru prądu. Najważniejsze jest jednak uniknięcie przypadkowego porażenia podczas eksploatacji. Stąd montaż domowej instalacji elektrycznej nie może być wykonywany na zasadzie dowolności. Warto tu zatrudnić doświadczonego elektryka z uprawnieniami.

Instalacje elektryczne w domu — montaż w ofercie Tech-Mar

Montaż domowych instalacji elektrycznych w województwie świętokrzyskim wykonuje firma Tech-Mar. Mamy na tym polu wiele sukcesów. To za sprawą wieloletniego doświadczenia naszych elektryków. Zajmują się oni montażem nowych instalacji elektrycznych oraz ich wymianą w remontowanych nieruchomościach. I są w tym naprawdę dobrzy. Istotne przy tym jest stosowanie wysokiej jakości produktów do montażu. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania. Nie bez znaczenia jest także bezawaryjność instalacji elektrycznej w długim okresie. To bardzo ważne. Trudno sobie bowiem wyobrazić konieczność wymiany sieci po kilku latach użytkowania. Stąd też doświadczenie fachowców z Tech-Mar sprosta oczekiwaniom każdego Klienta. Montaż instalacji elektrycznej odbywa się w ścisłej współpracy z inwestorem. Od niego bowiem zależy rozmieszczenie punktów poboru prądu. Podobnie z oświetleniem. Dlatego też prace montażowe przebiegają przy ścisłej współpracy obu stron. Nasi elektrycy służą przy tym radą na każdym etapie montażu instalacji elektrycznej w domu.

Rodzaje domowych instalacji elektrycznych w ofercie Tech-Mar

Instalacje elektryczne w domu montowane są przez Tech-Mar w różnych technologiach. Różnią się one przede wszystkim walorami wizualnymi. Innym czynnikiem jest stopień skomplikowania montażu. Co za tym idzie, także i cena usługi zależy od rodzaju domowej instalacji. Elektrycy z Tech-Mar proponują usługi z zakresu:

Instalacja wtynkowa

Elektryczną instalację wtynkową montuje się, gdy budynek jest w stanie surowym. W tym przypadku przewody kładzie się na powierzchni ściany. Przykrywać je będzie tynk grubości minimum 5 mm. Instalację mocuje się do ścian za pomocą klamerek, drutu lub gwoździ. Wymaga ona specjalnego osprzętu. To gniazda wtynkowe, łączniki i puszki rozgałęziające, pod które wykuwa się wnęki w ścianie.

Instalacja podtynkowa

Montaż podtynkowej instalacji elektrycznej w domu jest standardem. Wymaga nieco więcej nakładów pracy. Stąd też i cena jest wyższa. W przypadku instalacji podtynkowej wymagane jest wykonanie bruzd w ścianach. To w nich układa się przewody elektryczne. Na wszelkiego rodzaju puszki, gniazdka i włączniki wykuwa się odpowiednie wyżłobienia. Najlepszą opcję jest kładzenie takiej instalacji w rurkach PCV. To nie tylko wygoda. W razie ewentualnej awarii, czy uszkodzenia przewodu, można go bezproblemowo wymienić. To wysoki standard montażu elektryki w domach z cegły.

Instalacja natynkowa

Instalacja natynkowa najczęściej kładziona jest w pomieszczeniach gospodarczych. Spotyka się je w piwnicach i garażach. Także w budynkach drewnianych. Często spotyka się je także na zewnątrz budynków murowanych, np. przy dodatkowym oświetleniu. Cechą charakterystyczną instalacji natynkowych jest prowadzenie ich na powierzchni tynku. Mocuje się ją za pomocą specjalnych opasek lub uchwytów. Niekiedy prowadzona jest w rurkach lub listwach maskujących.

Montaż instalacji elektrycznej w domu — pomiary

Firma Tech-Mar oferuje także pomiary instalacji elektrycznych. Wykonuje się je w trosce o bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdza się w ten sposób zgodność instalacji z przeznaczeniem. Pomiary wykonujemy zarówno pod obciążeniem, jak i bez niego. Sprawdza się w ten sposób bezawaryjność poszczególnych elementów domowej sieci elektrycznej. To bardzo istotne. Zdarza się bowiem, że fabrycznie nowe komponenty mają wady ukryte. Dyskwalifikują one możliwość ich użytkowania. Pomiary instalacji to najskuteczniejszy sposób sprawdzenia niezawodności. Dokonywane są przez doświadczonych elektryków z uprawnieniami. Wyniki badania mają wpływ na dalsze użytkowanie sieci elektrycznej. W skrajnych przypadkach konieczna jest wymiana wadliwego elementu. Daje to gwarancję bezpiecznego użytkowania.

Montaż instalacji elektrycznych w domach — województwo świętokrzyskie

Montaż instalacji elektrycznej w domu firma Tech-Mar wykonuje na terenie województwa świętokrzyskiego. Wcześniejsze umówienie prac gwarantuje ich wykonanie w uzgodnionym terminie. Całość usługi montażu objęta jest gwarancją. To istotne z punktu widzenia Inwestora. Może być on pewny dobrze wykonanego zlecenia. Elektrycy w firmie Tech-Mar dysponują stosownymi uprawnieniami. Ich atutem jest wieloletnie doświadczenie. Do prac instalatorskich używają nowoczesnych narzędzi. Dzięki temu zlecenie wykonywane jest szybko i fachowo.

Planujesz montaż domowej instalacji elektrycznej w Świętokrzyskim? Zapraszamy do kontaktu! Zarezerwujemy dla Ciebie optymalny termin.