Dobrze i Profesjonalnie

Budowa domów jednorodzinnych z TECH-MAR

Budowa domu rodzinnego to poważne przedsięwzięcie wymagające podjęcia szeregu ważnych decyzji. Inwestorzy często decydują się na nawiązanie współpracy z firmą remontową, niemniej wybór odpowiednich fachowców nie jest wcale prostą sprawą. Na co przy tej okazji należy zwrócić uwagę? Sprawdź naszą ofertę, a poznasz szczegóły. Twoim miastem są Kielce, Staszów, Połaniec, Kazimierza Wielka, Jędrzejów lub Chmielnik? Czekamy na Twoje zapytania.

Budowa domu jednorodzinnego – dlaczego warto?

W budowę domu jednorodzinnego opłaca się zainwestować z wielu powodów. Przede wszystkim mieszkanie w takim budynku zapewnia lokatorom mnóstwo swobody i pozwala dbać o prywatność. Poczucia spokoju nie da się doświadczyć nawet najbardziej nowoczesnym bloku – dom jednorodzinny gwarantuje zupełnie inny komfort. Niezależność oraz duża powierzchnia do zagospodarowania, włączając w to własny ogródek, są bardzo wysoko w cenie. Wolnostojący dom to także spore pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. Ponadto właściciele domów jednorodzinnych mają zwykle do dyspozycji swój garaż, co w praktyce jest ogromnym udogodnieniem. Nawiązując współpracę z rzetelną i solidną firmą zajmującą się budową domów jednorodzinnych, można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu oraz pieniędzy.

Budowa domów jednorodzinnych a doświadczenie firmy budowlanej

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego z firmą budowlaną, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Firma musi mieć przede wszystkim spore doświadczenie w realizacji tego typu przedsięwzięć. Warto zasięgnąć opinii dotychczasowych klientów – zwłaszcza jeśli są to osoby bliskie inwestorom. W większości przypadków budowlańcy pozyskują klientów właśnie z polecenia. Wybraną firmę można również sprawdzić w internecie oraz poprosić ją o referencje. Ekipa powinna składać się z wykwalifikowanych fachowców, którzy potrafią dopasować materiały oraz metody pracy do konkretnego projektu. Zamawiając wykonanie projektu domu jednorodzinnego, warto pokusić się o zasięgnięcie informacji u architekta dotyczących godnych zaufania firm budowlanych.

Budowa domów wolnostojących – warunki umowy

O wiarygodności firmy budowlanej w dużej mierze świadczy wywiązywanie się ze wszystkich ustaleń zawartych w umowie. Wszelakie kwestie związane z budową muszą znaleźć się na papierze – w przeciwnym razie inwestor nie będzie miał podstaw do ewentualnych roszczeń. Ustne ustalenia nie mogą dotyczyć nawet najmniejszych z pozoru drobnostek. W umowie muszą znaleźć się m.in. data rozpoczęcia i zakończenia nie tylko całej budowy, ale też realizacji każdego etapu projektu. Najlepsi budowlańcy nie mają problemu z wyszczególnieniem w dokumencie wszystkich zadań, za które otrzymają wynagrodzenie.

Budowa domów jednorodzinnych – ocena firmy budowlanej

Przed nawiązaniem współpracy z konkretnymi fachowcami, warto zapoznać się z poprzednimi realizacjami poszczególnych firm świadczących usługi budowlane. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dokonanie oceny stanu budynku od zewnątrz i od wewnątrz. Już w trakcie prac należy uważnie przyglądać się ekipie i nie obawiać się zgłaszania różnych uwag itp.

Budowa domów jednorodzinnych – weryfikacja kosztów inwestycji

Koszt budowy domu rodzinnego to wypadkowa wielu różnych czynników, w tym projektu czy niezbędnego pozwolenia. Co się tyczy postawienia budynku i doprowadzenia go do odpowiedniego stanu, deweloperskiego lub pod klucz, to wycena jest dokonywana indywidualnie. Najbardziej kalkuluje się sprawdzić ofertę kilku wykonawców, prosząc jednocześnie o wycenę. Kosztorys powinien zawierać listę wydatków oraz wykaz wszystkich materiałów, jakie zostaną wykorzystane do budowy domu. Oprócz tego muszą się w nim znaleźć również zakres robót, termin realizacji oraz okres gwarancji. Przez cały czas trzeba pamiętać o tym, że na budowie domu nie ma co zbytnio oszczędzać, aby uniknąć błędów wykonawczych – ich naprawa nie zawsze wchodzi w rachubę, a jeśli już, to jest bardzo kosztowna. Chcesz sprawdzić naszą ofertę? Czekamy na kontakt w celu ustalenia ceny usługi. 

Napisz do nas po wycenę Budowy

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Rozwiążemy je błyskawicznie

Problemy z wilgocią?

Wilgoć wewnątrz budynków może prowadzić do znacznych uszkodzeń, dlatego istotne jest natychmiastowe działanie. TECH-MAR zapewni Ci pomoc w przywróceniu powierzchni do jej pierwotnej kondycji. W szczególności, błędne osuszanie lub brak interwencji mogą powodować poważne skutki. Może to skutkować powstaniem grzybów czy pleśni, odpryskiwaniem farby czy nawet uszkodzeniem strukturalnym budynku.

Sprawdź naszą ofertę i wynajmij osuszacz budowlany wraz z obsługą.

Często zadawane pytania

Jak przebiega budowa domu?

Pierwszym krokiem jest zakup działki, na której chcemy zbudować dom. Następnie musimy zdecydować o projekcie domu i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.
Średni czas budowy domu jednorodzinnego to około 1-2 lat. Czas ten zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, technologia budowy, dostępność materiałów i warunki pogodowe.
Wybierając firmę budowlaną, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie, referencje od poprzednich klientów, a także warunki umowy.
Energooszczędność domu można zapewnić poprzez zastosowanie odpowiedniej izolacji, efektywnego systemu ogrzewania, a także korzystanie z odnawialnych źródeł energii, jak na przykład energia słoneczna.
Trotec