Szybko i skutecznie

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków jest ważnym elementem po awarii rurociągu czy powodzi. Najczęściej wykonujemy osuszanie mieszkania po zalaniu. Chwila nieuwagi, pęknięta rura czy zalanie przez sąsiada i na ścianach można zobaczyć nieestetyczne efekty wilgoci. Szczególna jest wtedy szybka reakcja, minimalizująca szkody.

Pierwszym etapem naszej pracy jest lokalizacja źródła wycieku. Czasem jest ona łatwa i widoczna gołym okiem, często jednak nie wiadomo skąd pojawia się wilgoć. Wykorzystujemy wtedy specjalne mierniki wilgoci, dzięki którym nie ma konieczności zrywania tynków czy posadzek. Dzięki temu struktura budynku pozostaje nienaruszona. Precyzyjne określamy miejsce awarii by ograniczyć zniszczenia. Następnie staramy się zlikwidować źródło problemu. 

Kolejnym etapem jest oszacowanie zniszczeń oraz wykonanie kosztorysu likwidacji skutków zalania. Wykonujemy niezbędne pomiary wilgoci, a później dobieramy metodę oraz sprzęt do osuszania.

Dowozimy i instalujemy sprzęt na miejsce awarii. Stale monitorujemy efekty jego działania.

W trosce o dobro klienta możemy zaoferować tzw. osuszanie bezgotówkowe. Wykonujemy osuszanie, a koszty pokrywa ubezpieczalnia. Nie musisz się o nic martwić!

Osuszanie Budynku

Bez zobowiązań!

Darmowy pomiar wilgotności!

Aby osuszanie budynków było efektowane należy najpierw dokonać odpowiednich pomiarów wilgotności. Używamy do tego mierników sprawdzonej niemieckiej marki TROCET, które dają bardzo dokładne wyniki. Na podstawie wykonanych pomiarów wybieramy metodę osuszania oraz sprzęt. Następnie tworzymy kosztorys wykonanych usług. Pomiar wilgotności oraz wycena jest u nas bezpłatna! Nie zobowiązuje Cię ona do podpisania z nami umowy. Pamiętaj, ze nasze ceny można negocjować. Z nami można się dogadać!

Rozwiążemy je błyskawicznie

Problemy z wilgocią?

Wilgoć w pomieszczeniach może nieść za sobą wiele zniszczeń, dlatego ważne jest, by zareagować jak najszybciej. Nasza firma pomoże Ci w doprowadzeniu powierzchni do poprzedniego stanu. Zwłaszcza, że niepoprawne osuszenie lub zaniechanie akcji niesie za sobą duże konsekwencje. Może to doprowadzić do rozwijania się grzyba lub pleśni, rozwarstwienia farby czy nawet zniszczenia elementów konstrukcyjnych budynków.

Duża wilgoć w pomieszczeniach ma zatem niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Pozbądź się jej jak najszybciej.

Osuszanie fundamentów i posadzek

Osuszanie warstw izolacji

Wiesz, że zalana warstwa izolacyjna nie posiada swoich właściwości termoizolacyjnych? Również pośpiech i nieprawidłowe wykonanie izolacji może doprowadzić do jej zawilgocenia. Jeśli nie zadbasz o jak najszybsze jej wysuszenie Twoje rachunki za ogrzewanie wzrosną, a w budynku pojawi się nieprzyjemny zapach.

Również wiele starych domów do remontu wymaga osuszania. Odpadające tynki, ciemne plamy czy wykwity są dużym problemem. Ich zamalowanie i użycie preparatów grzybobójczych będzie niewystarczające, ponieważ nie zlikwidują one wilgoci. Należy najpierw uszczelnić warstwę izolacji, a następnie przejść do osuszania fundamentów. Właściwie dobrane osuszacze odciągną wodę i pozwolą na osuszenie pomieszczeń, dzięki czemu pozbędziesz się kłopotów.

Osuszanie tynków

Osuszanie ścian i murów

Rozpocząłeś właśnie nową inwestycję? Budujesz nowe osiedle lub dom? Warunki atmosferyczne są niesparzające wysychaniu tynków na ścianach? Jesteśmy świadomi, że grozi to dużymi stratami finansowymi. Zbyt długie wysychanie ścian po pracach budowlanych, może prowadzić do ich rozwarstwienia przez co cała Twoja praca zostanie zniszczona. Nie pozwól na to i zatrudnij nas do profesjonalnego osuszania murów i tynków. 

Sprawnie pozbywamy się wilgoci na całej powierzchni ścian, głównie za pomocą oczyszczaczy kondensacyjnych. Dzięki nam szybko będziesz mógł przejść do kolejnych etapów inwestycji bez obaw, że w niedalekiej przyszłości na ścianach pojawią się ślady pleśni, a farba odpadnie. 

Wilgoć może wyrządzić wiele szkód!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Często zadawane pytania

Jak skutecznie osuszyć budynek?

Najskuteczniejszym sposobem jest wykorzystanie specjalne sprzętu tzw. osuszaczy budowlanych. Ważne jest, aby dobrać odpowiednio sprzęt do pomieszczenia.

Czas osuszania budynku po budowie czy zalaniu zależny jest od poziomu wilgotności. Zazwyczaj proces trwa od kilku do kilkunastu dni. 

Stosujemy zaawansowane mierniki wilgoci niemieckiej firmy TROTEC, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że budynek został poprawnie osuszony.

Oszukanie budynku rozpoczyna się od lokalizacji źródła wilgoci za pomocą specjalnych mierników. Kolejny etap to wybór odpowiedniego sprzętu, wykonanie kosztorysu oraz formalności związane z ubezpieczalnią. Osuszacze są dowożone na miejsce, a ich działanie jest stale monitorowane.

Trotec