Szybko i skutecznie

Lokalizacja wycieków

Dla naszej firmy niezwykle ważne są nowe technologie, zatem używamy profesjonalnego sprzętu do wykrywania wycieków. Używamy detektorów i czujników wilgoci tylko renomowanych firm, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko ustalić, gdzie może znajdywać się awaria, a przez to na czas ograniczyć szkody.

Ze względu na położenie instalacji doprowadzania wody oraz centralnego ogrzewania każda ewentualna naprawa wiąże się z dużymi kosztami oraz inwazyjnymi rozwiązaniami. Tym samym skuteczne wykrycie potencjalnego wycieku jest kluczowe.

Pomożemy Ci poradzić sobie z problemem zanim będzie za późno.

Lokalizacja Wyciekow

Znajdziemy go błyskawicznie

Nagły wyciek?

Wiemy jakie emocje i stres towarzyszą klientom, gdy zalewana jest własna lub czyjaś nieruchomość, a nie wiedzą, gdzie tkwi problem. Przychodzimy więc jak najszybciej z pomocą i naszym doświadczeniem, bazując tylko na bezinwazyjnych metodach wykrywania wycieków.

Setki wizyt w domach klientów, nauczyły nas szybkiego i skutecznego wykrycia wycieku.

Lokalizacja wycieków

Kamera termowizyjna

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykrywania wycieków jest użycie kamery termowizyjnej. Urządzenie to pozwala na wykrycie wycieków poprzez badanie różnic temperatur w badanej powierzchni. Pozwala na precyzyjne określenie miejsca wycieku bez uszkodzeń ścian i podłóg - jest to więc metoda bezinwazyjna i szybka.

Dodatkowo obraz z kamery zapisywany jest jako zdjęcia, które później można załączyć do dokumentacji dla ubezpieczyciela, aby szybciej uzyskać odszkodowanie. Kamera termowizyjna oprócz wykrywania źródła awarii pozwala na określenie, które obszary w budynku są narażone na powstawanie pleśni i grzybów, a także znalezienie rur, których nie ma na planach mieszkania.

Po wykonaniu osuszania również wykonujemy pomiary, dzięki czemu możesz zobaczyć, że problemy zostały usunięte!

Wykrywanie wycieków

Geofon

Geofon również jest metodą bezinwazyjną wykrywania źródła wycieku i nieszczelności rur. Jego zasada działania opiera się na wykrywaniu drgań podłoża, powstających przez szum wody. Wykrywa zarówno wibracje rurociągu, jak i podłoża.

Geofon jest bardzo czułym urządzeniem, o znakomitych właściwościach akustycznych. Pozwala na precyzyjne określenie zarówno obszaru wycieku, jak i konkretnego punktu.

Inne metody

Stosujemy również inne metody wykrywania awarii instalacji wodnych, kanalizacyjnych i grzewczych, pozwalające na szybkie i bezinwazyjne odnalezienie problemu i przystąpienie do usunięcia awarii.

Wilgoć może wyrządzić wiele szkód!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Często zadawane pytania

Jak zlokalizować wyciek?

Typowe oznaki wycieków w budynkach obejmują wilgoć na ścianach i podłogach, plamy, zacieki, wykwity solne oraz zapach pleśni.

Najczęstszymi przyczynami wycieków w budynkach są uszkodzone rury wodne, nieszczelności dachów, przecieki w instalacjach sanitarnych oraz wadliwe uszczelnienia okien i drzwi.
Metody stosowane do lokalizacji wycieków obejmują termografię, testy ciśnieniowe, testy dymowe, sondowanie i kamery endoskopowe.
Choć można próbować samodzielnie zlokalizować wycieki, zatrudnienie profesjonalnej firmy specjalizującej się w lokalizacji wycieków gwarantuje dokładniejsze i skuteczniejsze wyniki bez konieczności naruszania tynków.
Dzięki zaawansowanym technikom jak kamera termowizyjna czy geofon, lokalizacja wycieku trwa krótko. Wszystko jednak zależy od skali wycieku.
Trotec