Kompleksowy protokół wykonanych prac

Dokumentacja dla ubezpieczalni

Wykonujemy naszą pracę od A do Z, a co za tym idzie, nie boimy się również biurokracji. Nie tylko osuszamy mieszkanie po zalaniu, ale i sporządzamy skrupulatną dokumentację dla ubezpieczyciela, by wszystko było jasne i czytelne. 

Zrobimy dla Ciebie kompleksowy protokół dla ubezpieczalni, ponieważ cenimy sobie profesjonalizm i zadowolenie Klienta. Z naszą pomocą otrzymasz niezbędne odszkodowanie za szkody.

 

Dokumentacja

Nie martw się o odszkodowanie

Pomoc z ubezpieczycielem

Zalanie mieszkania zazwyczaj niesie ze sobą konieczność wykonania remontu, który może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Nie martw się! Możesz uzyskać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela. Konieczna będzie jednak niezbędna dokumentacja.

Dokumentacja powykonawcza dla ubezpieczyciela składa się z opisu zdarzenia oraz skali zniszczeń określonej przez naszego rzeczoznawcę. Aby zwiększyć szansę na odszkodowanie po zalaniu wykonujemy fotorelację na której widać skutki zalania. Informujemy również o zakresie wykonanych przez nas prac oraz ich kosztach.

Wyegzekwuj swoje ubezpieczenie

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Często zadawane pytania

Dokumentacja dla ubezpieczalni

Zgłoszenie szkody powinno nastąpić jak najszybciej po jej wystąpieniu. W polisie ubezpieczeniowej zazwyczaj określony jest maksymalny czas na zgłoszenie, który wynosi zazwyczaj kilka dni.
Niezgłoszenie szkody na czas może skutkować odmową wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Szczegóły zależą od warunków polisy ubezpieczeniowej.
Dokumentacja fotograficzna szkód jest bardzo pomocna w procesie zgłoszenia szkody. Umożliwia ona ubezpieczycielowi szybszą i dokładniejszą ocenę szkód.
Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, jeżeli np. przyczyna zalania nie jest objęta ubezpieczeniem, zaległe są składki, czy szkoda została zgłoszona po terminie.
Tak, powinieneś udostępnić ubezpieczycielowi dokumenty dotyczące napraw. To pomoże w dokładnym określeniu wysokości odszkodowania.
Do zgłoszenia szkody po zalaniu mieszkania potrzebne są: formularz zgłoszenia szkody, dowody na wystąpienie szkody (np. zdjęcia, filmy), rachunki za naprawy lub szacunkowe koszty naprawy oraz, jeżeli to możliwe, dokumenty potwierdzające przyczynę zalania, np. raport straży pożarnej. Wszystkie dokumenty kompletujemy za Ciebie!
Trotec