Co daje ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń

Ozon jest odmianą alotropową tlenu w którego skład wchodzą trzy atomy tlenu, dzięki czemu znajduje swoje zastosowanie jako silny utleniacz. Oznacza to, że jest bardzo aktywny chemicznie przez co bardzo łatwo atakuje cząsteczki zanieczyszczeń, które powodują nieprzyjemny zapach.

Przede wszystkim wykorzystywany jest w ozonowaniu, które jest jednym z rodzajów dezynfekcji. Reaktywne formy tlenu zdolne są do atakowania szerokiego zakresu związków organicznych i wszystkich mikroorganizmów – bakterii, grzybów, a także wirusów. Metoda ta świetnie poradzi sobie również z usunięciem przykrych zapachów, dzięki czemu możesz cieszyć się świeżym powietrzem.

Ozonowanie

Jak działa generator ozonu?

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie nie jest skomplikowaną procedurą, polega na wpuszczeniu do pomieszczenia gazowego ozonu i tym samym oczyszczaniu powietrza. Nasze ozonatory są przyjazne środowisku, nie wpływają na elektronikę i nie są szkodliwe dla tkanin czy obić tapicerskich. Nie pozwalają na rozprzestrzenianie się wirusów czy bakterii.

Gwałtowne utlenianie ozonu sprawia, że wchodzi on w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami – tym samym powodując to ich utlenianie. Oznacza to, że rozkłada je w mniej złożone cząsteczki, a natomiast sam ozon rozpada się z powrotem do tlenu, przez co nie stanowi zagrożenia. Taka metoda dezynfekcji jest bardziej efektywna niż ta tradycyjna z użyciem standardowych środków chemicznych.

Potrzebujesz ozonowania?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami