Szybko i skutecznie

Lokalizacja wycieków Kielce i okolice

Lokalizacja wycieków wody na terenie miasta Kielce jest złożoną usługą. Stosujemy do tego profesjonalny sprzęt. Doskonale bowiem wiemy, jak nowe technologie wykorzystać w naszej branży. Używamy detektorów i czujników wilgoci sprawdzonych, renomowanych firm. To przekłada się na krótki czas poświęcony lokalizacji wycieku. Ograniczamy w ten sposób dalsze ewentualne szkody. Działamy szybko i sprawnie. Usługę lokalizacji wycieków wykonujemy w Kielcach i okolicach miasta. Gwarantujemy tu bezzwłoczny dojazd celem odnalezienia źródła zalania. Z profesjonalnymi urządzeniami nie będzie to trudne. Jednak wykrycie wycieku to dopiero pierwszy etap prac. Kolejnym jest konieczność jego szybkiego uszczelnienia.

Lokalizacja wycieków

Znajdziemy go błyskawicznie

Nagły wyciek wody w Kielcach lub okolicy?

Wiemy jakie emocje i stres towarzyszą klientom, gdy zalewana jest własna lub czyjaś nieruchomość, a nie wiedzą, gdzie tkwi problem. Przychodzimy więc jak najszybciej z pomocą i naszym doświadczeniem, bazując tylko na bezinwazyjnych metodach wykrywania wycieków.

Setki wizyt w domach klientów, nauczyły nas szybkiego i skutecznego wykrycia wycieku.

Lokalizacja wycieków

Kamera termowizyjna Kielce

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykrywania wycieków jest użycie kamery termowizyjnej. Urządzenie to pozwala na wykrycie wycieków poprzez badanie różnic temperatur w badanej powierzchni. Pozwala na precyzyjne określenie miejsca wycieku bez uszkodzeń ścian i podłóg - jest to więc metoda bezinwazyjna i szybka.

Dodatkowo obraz z kamery zapisywany jest jako zdjęcia, które później można załączyć do dokumentacji dla ubezpieczyciela, aby szybciej uzyskać odszkodowanie. Kamera termowizyjna oprócz wykrywania źródła awarii pozwala na określenie, które obszary w budynku są narażone na powstawanie pleśni i grzybów, a także znalezienie rur, których nie ma na planach mieszkania.

Po wykonaniu osuszania również wykonujemy pomiary, dzięki czemu możesz zobaczyć, że problemy zostały usunięte!

Wykrywanie wycieków

Geofon Kielce

Geofon również jest metodą bezinwazyjną wykrywania źródła wycieku i nieszczelności rur. Jego zasada działania opiera się na wykrywaniu drgań podłoża, powstających przez szum wody. Wykrywa zarówno wibracje rurociągu, jak i podłoża.

Geofon jest bardzo czułym urządzeniem, o znakomitych właściwościach akustycznych. Pozwala na precyzyjne określenie zarówno obszaru wycieku, jak i konkretnego punktu.

Inne metody wykrywania nieszczeloności, wycieków

Stosujemy również inne metody wykrywania awarii instalacji wodnych, kanalizacyjnych i grzewczych, pozwalające na szybkie i bezinwazyjne odnalezienie problemu i przystąpienie do usunięcia awarii.

Wilgoć może wyrządzić wiele szkód!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Często zadawane pytania

Jak zlokalizować wyciek?

Typowe oznaki wycieków w budynkach obejmują wilgoć na ścianach i podłogach, plamy, zacieki, wykwity solne oraz zapach pleśni.

Najczęstszymi przyczynami wycieków w budynkach są uszkodzone rury wodne, nieszczelności dachów, przecieki w instalacjach sanitarnych oraz wadliwe uszczelnienia okien i drzwi.
Metody stosowane do lokalizacji wycieków obejmują termografię, testy ciśnieniowe, testy dymowe, sondowanie i kamery endoskopowe.
Choć można próbować samodzielnie zlokalizować wycieki, zatrudnienie profesjonalnej firmy specjalizującej się w lokalizacji wycieków gwarantuje dokładniejsze i skuteczniejsze wyniki bez konieczności naruszania tynków.
Dzięki zaawansowanym technikom jak kamera termowizyjna czy geofon, lokalizacja wycieku trwa krótko. Wszystko jednak zależy od skali wycieku.
Trotec

Wykrywanie wycieków Kielce i okolice

Szybka lokalizacja miejsca wycieku jest kluczowa dla dalszych prac. Z pewnością oszczędza stresu i niepotrzebnych kosztów. Stąd w naszej pracy używamy kamer termowizyjnych oraz geolokator. W krótkim czasie wykrywamy miejsce, w którym doszło do wycieku. Robimy to bez konieczności skuwania podłóg, sufitów, czy tynków ściennych. To istotne, ponieważ instalacje wodne często znajdują się w miejscach niedostępnych. Wykrycie wycieku bez odpowiednich narzędzi byłoby bardzo uciążliwe. Wiązałoby się także z dużymi kosztami. Nowoczesne urządzenia do wykrywania wycieków oszczędzają nie tylko czas, ale i pieniądze. Po szybkiej lokalizacji awarii czas przystąpić do jej usunięcia. Znając miejsce nieszczelności oszczędzamy czas. Klient zaś ma świadomość, że właśnie ograniczył zakres strat. Byłyby one znacznie większe w przypadku długiego procesu poszukiwania wycieku.

Usuwanie awarii po wyciekach

Usuwanie skutków awarii po wyciekach to naturalna kolej rzeczy. Należy jednak pamiętać, że prace takie mogą być uciążliwe i trudne. Zależne jest to głównie od położenia uszkodzonej sieci centralnego ogrzewania, czy doprowadzenia wody. Może wiązać się jednak z wysokimi kosztami i inwazyjnymi rozwiązaniami. Uszkodzenie może znajdować się w trudno dostępnym miejscu. Wszystkie propozycje usunięcia awarii są uzgadniane z właścicielem posesji. Sposób i zakres prac jest już jego decyzją. Szybkie usunięcie skutków wycieku jest jednak ważne. Przede wszystkim pozwoli w krótkim czasie wyschnąć ścianom i podłogom. Zapobiegnie to także powstaniu grzyba i zalążków pleśni. Ograniczy zniszczenia mebli i dywanów.

Wykrywanie wycieków wody — osuszacz powietrza

W przypadku poważnej awarii wycieku wody konieczne może być osuszanie budynku. Strop, elewacja, czy ścianki działowe mogą wchłonąć dużą ilość wilgoci. W tym przypadku po usunięciu uszkodzenia i zatrzymania wycieku warto postawić na profesjonalny osuszacz. W krótkim czasie pochłonie wilgoć ze ścian, stropów i powietrza. Jego obsługa jest niezwykle prosta. Praca polegająca na osuszaniu — bezcenna. Zwłaszcza podczas chłodnych i wilgotnych dni, gdy proces parowania wody jest spowolniony.

Lokalizacja wycieków – 24/7 – Kielce

Lokalizacja wycieków jest usługą nagłej potrzeby. Tech-Mar pracuje 24/7. Pełnimy funkcję pogotowia technicznego w nagłych wypadkach. Jeśli zatem doszło u Ciebie do wycieku i konieczna jest lokalizacja — zadzwoń do nas! Dołożymy wszelkich starań, by jak najszybciej dojechać do miejsca awarii. Szybko i profesjonalnie zlokalizujemy wyciek i przystąpimy do naprawy. Zajmiemy się tym kompleksowo. Łącznie z niwelowaniem strat i osuszaniem budynku po zalaniu. Na życzenie Klienta sporządzamy także dokumentację dla ubezpieczyciela. Masz pytania? Wątpliwości? Skontaktuj się z nami!