Szybko i skutecznie

Osuszanie podposadzkowe — Kraków, Sosnowiec, Kielce

Usługi osuszania podposadzkowego w ofercie TECH-MAR dostępne są już w miastach:

  • Kraków;
  • Sosnowiec;
  • Kielce.

Co to jest osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe może okazać się niezbędne po zalaniu nieruchomości. Siłą grawitacji, największa ilość wody zbiera się pod podłogą. Często dostaje się między warstwy izolacyjne. Na piętrach zalega między płytą stropową a posadzką. Konieczność wysuszenia tych przestrzeni jest istotna nie tylko dla kondycji samego budynku. Możliwość namnażania się grzybów i pleśni w dłuższej perspektywie zagrozi też jego użytkownikom. Tu konieczne jest osuszanie podposadzkowe. To skuteczna metoda na pozbycie się wilgoci spod podłogi po zalaniu, czy powodzi. Gromadząca się tam woda nie ma naturalnego ujścia. Będzie zatem parowała kosztem zawilgocenia ścian stropów, czy mebli w zabudowach. To niepotrzebne straty, którym można w porę zaradzić. Ograniczy to koszty związane z naprawą szkód. Co najważniejsze, budynek będzie przyjazny dla zdrowia jego użytkowników, czy mieszkańców. Rozwiązaniem jest osuszanie podposadzkowe, które TECH-MAR oferuje w Krakowie, Sosnowcu i Kielcach. To proces, którego czas zależy od wielkości powstałych po zalaniu szkód. Stanowi tańszą i wygodniejszą alternatywę dla zrywania podłóg.

Osuszanie Pomieszczenia
Lokalizacja wycieków

Znajdziemy go błyskawicznie

Nagły wyciek wody?

Wiemy jakie emocje i stres towarzyszą klientom, gdy zalewana jest własna lub czyjaś nieruchomość, a nie wiedzą, gdzie tkwi problem. Przychodzimy więc jak najszybciej z pomocą i naszym doświadczeniem, bazując tylko na bezinwazyjnych metodach wykrywania wycieków.

Setki wizyt w domach klientów, nauczyły nas szybkiego i skutecznego wykrycia wycieku.

Lokalizacja wycieków

Kiedy stosować osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe powinno się wdrożyć jak najszybciej po zalaniu. Ograniczy to bowiem wielkość powstałych szkód. Ważne jest jednak, by pamiętać o kolejności procesów. Przede wszystkim należy zabezpieczyć i usunąć przyczynę wycieku, którą firma TECH-MAR również oferuje. Działamy kompleksowo dla klientów. W przeciwnym wypadku efektywność działań będzie bliska zeru. Osuszanie podpodłogowe może trwać kilkanaście dni. Istotne bowiem jest, by przestrzenie pod podłogami były całkowicie wolne od wilgoci. 

Co daje szybkie osuszenie posadzki po zalaniu?

Szybkie usunięcie wody spod posadzki leży w interesie każdego właściciela zalanej nieruchomości. Niszczycielski wpływ wilgoci jest bowiem powszechnie znany. Osuszanie podposadzkowe ma wpływ na:

  • Minimalizację szkód po zalaniu;
  • Zmniejszenie kosztów remontu po zalaniu;
  • Krótszy czas osuszania przestrzeni podpodłogowych;
  • Niższy koszt osuszania domu po zalaniu;
  • Zapobieganie rozwojowi grzybów i pleśni szkodliwych dla zdrowia.

Podposadzkowe osuszanie warstw izolacyjnych — sposoby

Powszechnie stosuje się dwie metody osuszania podpodłogowego. Wybór zależy od stopnia zniszczeń powstałych po zalaniu. Rozprzestrzenianiu się szkody, poprzez nasiąkanie wody w głąb ścian, murów stropu. Niekiedy koniecznością jest zastosowanie obu sposobów na osuszanie podpodłogowe. Decyzja zapada dopiero po wstępnych oględzinach szkód. Wybór odpowiedniej metody nie tylko minimalizuje ryzyko dalszych zniszczeń. Ma też wpływ na czas konieczny do przywrócenia stanu sprzed zalania.

Metoda podciśnieniowego osuszania podposadzkowego

Metoda podciśnieniowego osuszania podposadzkowego szybko minimalizuje skutki zalania. Wykorzystuje się do tego specjalistyczną pompę. Wytwarza ona podciśnienie, które odsącza wilgoć z trudno dostępnych przestrzeni. Odseparowana od powietrza woda odprowadzana jest na zewnątrz. To efektywny sposób na usunięcie wilgoci także z warstw izolacyjnych podłogi. Metoda każdorazowo przynosi pożądane rezultaty. Podposadzkowe osuszanie można wykonać metodą bez inwazyjną, czyli poprzez delatacje istniejące pomiędzy ścianą a posadzką. Z jednej strony montując dysze podciśnieniowe a z drugiej nad ciśnieniowe. Druga metoda to poprzez odwiert od góry lub od dołu w przypadku gdy zalanie mamy na piętrze.

Nadciśnieniowe osuszanie podposadzkowe

Metoda osuszania nadciśnieniem polega na wtłaczaniu pod podłogę suchego powietrza. Wiąże ono wilgoć i uchodzi przez łączenie posadzki ze ścianą. Tę metodę stosuje się rzadziej z uwagi na mniejszą efektywność. Jest to jednak doskonały sposób przy mniejszych zalaniach, czy zawilgotnieniach. Nadciśnieniowe osuszanie podposadzkowe przynosi najlepszy efekt po zastosowaniu metody podciśnieniowej. Wtłaczane przez pompę suche powietrze dociera do warstw izolacyjnych podłogi.

Osuszanie podposadzkowe — Kielce, Kraków, Sosnowiec

Zapewniamy osuszanie podposadzkowe dla miast: Kielce, Kraków i Sosnowiec. Gwarantujemy profesjonalne podejście poparte wieloletnim doświadczeniem. Używamy urządzeń przemysłowych stosowanych w budownictwie. Przynosi to efekt w postaci szybkich realizacji w zakresie osuszania podłóg, ścian, czy stropów. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem czynnym 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wilgoć może wyrządzić wiele szkód!

Nie czekaj, skontaktuj się z nami

Często zadawane pytania

Jak zlokalizować wyciek?

Typowe oznaki wycieków w budynkach obejmują wilgoć na ścianach i podłogach, plamy, zacieki, wykwity solne oraz zapach pleśni.

Najczęstszymi przyczynami wycieków w budynkach są uszkodzone rury wodne, nieszczelności dachów, przecieki w instalacjach sanitarnych oraz wadliwe uszczelnienia okien i drzwi.
Metody stosowane do lokalizacji wycieków obejmują termografię, testy ciśnieniowe, testy dymowe, sondowanie i kamery endoskopowe.
Choć można próbować samodzielnie zlokalizować wycieki, zatrudnienie profesjonalnej firmy specjalizującej się w lokalizacji wycieków gwarantuje dokładniejsze i skuteczniejsze wyniki bez konieczności naruszania tynków.
Dzięki zaawansowanym technikom jak kamera termowizyjna czy geofon, lokalizacja wycieku trwa krótko. Wszystko jednak zależy od skali wycieku.
Trotec